Responsywne strony internetowe przeglad

Na każdy temat
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Responsywne strony internetowe przeglad

Postautor: adambyczek » 03 gru 2017, 16:26

Czy teraz posiadanie responsywnej strony internetowej to już konieczność? Czy roboty wyszukiwarek premiują takiego rodzaju strony internetowe w wynikach? A może jest pomysł firm, które parają się projektowaniem stron internetowych?

Odpowiedź na te pytania uzyskacie w poniższym tekście. Na początku zacznijmy od samego terminu responywnej strony internetowej. Potocznie mówiąc, tego rodzaju strony internetowe, właściwie prezentują się na każdego rodzaju urządzeniu. Nieważne czy są to laptopy czy telefony komórkowe. Tego typu strony internetowe idealnie wyświetlają się na każdym z tych urządzeń, a ponadto ich wygląd jest odpowiednio skalowany. Elementy graficzne są odpowiednio przekształcane do rozmiaru ekranu. Responsywne strony internetowe mogą trochę inaczej wyglądać na komputerach stacjonarnych, a jeszcze inaczej na smartfonie. Zwyczajowo na samrtfonach i tabletach responsywne strony internetowe wyświetlane mniej elementów graficznych. Następnym istotnym aspektem, który skłania do posiadania tego rodzaju strony internetowej to fakt, że coraz więcej internautów odwiedza strony internetowe na tabletach. Brak odpowiednio przystosowanej strony powoduje utratę potencjalnych zleceń. A, więc pojawia się aspekt ekonomiczny. Firmy, które posiadają responwyne strony internetowe mają przewagę nad pozostałymi firmami na rynku.

Następny powód to widoczność strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Responsywne strony internetowe są premiowane przez funkcje wyszukiwarek. Szczególnie dla rezultatów mobilnych, responswyne strony internetowe mają znaczną przewagę nad stronami, które nie mają tej funkcji. Wystarczy wpisać strony internetowe Warszawa i sami możemy się przekonać, jakie strony internetowe górują w rezultatach wyszukiwarki. Czy są to strony internetowe responsywne, a może prawda jest całkiem inna? Właśnie tego typu frazy strony internetowe Warszawa pokazują jak duże są różnice w mocno konkurencyjnych branżach. Osoby, które budują strony internetowe doskonale wiedzą o tym, jak kluczowe jest pozyskanie kontrahentów przez Internet. Oczywiście możemy określić to za mało istotny argument. Lecz w dłuższej perspektywie czasu firmy, które posiadają przestarzałe strony internetowe dowiedzą się o tym boleśnie. Niedostatek nowych klientów może być w przyszłości poważnym kłopotem dla każdej firmy, która chce się właściwie rozwijać.

Dlatego doradzam każdemu zmodernizowanie swojej strony internetowej do wersji responwynej. Wydatek na tego rodzaju pracę nie jest, aż tak duży. Natomiast możliwe zyski już tak.

Wróć do „Wolne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości